aeonium.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Вчені з'ясували, як квіти спілкуються з бджолами

Интересное

Британські біологи з'ясували, що деякі квіткові рослини вміють спілкуватися з бджолами та іншими запилювачами за допомогою електромагнітних полів, які для бджіл виступають своєрідними "неоновими" вивісками, запрошуючими їх в нектар-бар, йдеться в статті, опублікованій в журналі Science.

 

"Відкритий нами канал зв'язку показує, як квіти можуть інформувати потенційних запилювачів про наявність та "якості" нектару і пилку. Квітки вкрай невигідно залучати бджолу, не винагороджуючи її нектаром. Бджоли володіють хорошою пам'яттю і через кілька "обманів" запам'ятають такий квітка і будуть облітати стороною", - заявили автори статті, чиї слова наводить Брістольський університет (Великобританія).

Деніел Роберт (Daniel Robert) з Брістольського університету і його колеги прийшли до такого висновку, простеживши за тим, як змінювалося електричне поле рослини при наближенні бджоли. Як пояснюють вчені, всі квіткові рослини володіють слабким негативним електричним полем, тоді як бджоли "заряджені" позитивно через тертя повітря об волоски на їх тілі під час польоту.

Автори статті зацікавилися, що відбувається при зустрічі цих полів і чи здатні рослини і комахи відчувати їх взаємодія. Для цього дослідники придбали кілька бджіл та петуній, вставили в стебла кілька електродів і простежили за змінами в силі полів. Виявилося, пише anshercap.com, що сила електричного поля у петуній помітно знижувалася під час приземлення бджоли і залишалася досить низькою протягом декількох хвилин після того, як комаха відлітало.

Це дозволило біологам припустити, що бджоли можуть використовувати цей факт як сигнал про відсутність нектару. Вони перевірили твердження за допомогою штучних квітів з відсутнім і присутнім полем. З'ясувалося, що бджоли частіше відвідували і пили нектар з "заряджених" квітів, що підтвердило підозри Роберта і його колег. Вчені не виключають, що подібна здатність характерна і для інших комах-запилювачів.