pteris.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Як зберегти врожай: 5 простих порад дачникам

Интересное

Як зберегти врожай: 5 простих порад дачникамПочаток жовтня - час закривати дачний сезон і збирати залишки врожаю. Ми вирішили розповісти про збір деяких культур і про те, як краще зберігати їх взимку, щоб вони не зіпсувалися.Збір врожаю - справа відповідальна і копітка, але зберігання овочів і коренеплодів вимагає не менше вправності і знань. У кожної культури свої особливості, тому дачники повинні пам'ятати, що важливо не помилитися з термінами збору і способами зберігання.

Як збирати і зберігати моркву? Одні дачники стверджують, що моркву можна збирати тільки в певні дні, а інші кажуть, що коренеплід заморозків не боїться, тому його можна збирати навіть глибокої осені. Звичайно, строки збирання можуть залежати і від сорту моркви, і від кліматичного поясу, в якому ви живете. І все-таки, щоб морква не стала «дерев'яною», зберігалася довго і не втратила свій сік, її потрібно встигнути зібрати до заморозків. Якщо температура не опускається нижче нуля - все в порядку, з урожаєм ніяких проблем не буде. Якщо температура опускається нижче, то коренеплід може покритися гниллю. Однак збирати моркву занадто рано теж не рекомендується: якщо переміщати її з теплої землі в холодний льох, то морква втратить лежкість. Головний ознака дозрівання коренеплоду - пожовкла бадилля. Бадилля у зібраної моркви потрібно обривати відразу, інакше вона «забере» весь сік у коренеплоду. У цьому випадку морква довго не збережеться, стане дуже сухий. Після обривання бадилля моркву потрібно акуратно скласти в ящики з піском або тирсою і зберігати в прохолодному місці до самої весни.

 

Як зберегти врожай: 5 простих порад дачникам


Як збирати і зберігати картоплю? Прибирання цього коренеплоду - головний момент у зборі урожаю, адже картоплю називають другим «хлібом». Здається, що немає нічого простіше - бери лопату і копай. Однак лише досвідчені дачники знають, на яку глибину потрібно увіткнути лопату і як правильно «підчепити» коренеплід, щоб не пошкодити бульби. Припустимо, ви зібрали великий урожай картоплі, але на одному з бульб було ушкодження, якого ви не помітили. Можете вважати, що весь ваш урожай пропаде - під тонку пошкоджену шкірку проникнуть шкідники і хвороби, і урожаю кінець. З цієї ж причини з бульб ніколи не зчищають землю. Зібрали урожай картоплі - підготуйте його до сушіння. Розстеліть мішковину або плівку в тіні і на вітрі, висипте бульби і рівномірно розподіліть. Через кілька днів бульби потрібно відсортувати. Дрібна картопля піде на насіння, пошкоджена - на кухню, великі і середні бульби - на зберігання взимку. Картоплю зберігають у погребі або провітрюваному підвалі, в мішках з натуральної тканини або в дерев'яних ящиках. Кожні два місяці картоплю обов'язково перебирають.

Як зберегти врожай: 5 простих порад дачникам


Як збирати і зберігати капусту? Середньостиглі сорти савойської, білокачанної, листової і китайської капусти прибирають лише вибірково, у міру дозрівання. Зрізають капусту тільки садовим ножем. Зібраний урожай уважно оглянете: на капусті не повинно бути листя з пошкодженнями. Якщо такі є, акуратно зніміть їх. Особливих вимог до зберігання цього овоча немає. Після збору кожен вилок капусти досвідчені дачники загортають у кілька шарів газети. Так капуста довше збереже свої поживні та смакові властивості. Зберігають овоч в прохолодному і провітрюваному приміщенні, наприклад, у погребі.

Як зберегти врожай: 5 простих порад дачникам


Як збирати і зберігати буряк? В'янення і пожовтіння бурякової гички, поява наростів на коренеплоді - головні ознаки того, що урожай готовий до збору. Буряки збирають до настання нічних заморозків, в більшості районів нашої країни - в кінці вересня до середини жовтня. Якщо буряк підмерзне, не забирайте її на зберігання, а використовуйте в їжу відразу. Буряк, як і морква, зберігають у погребі або в сховище, в ящиках з тирсою або піском. Буряк може зберігатися і в міській квартирі, наприклад, на заскленій лоджії. Якщо лоджії немає, складіть коренеплоди в товстий поліетиленовий пакет, поставте в прохолодному місці, наприклад, біля балконних дверей. Пакети зав'язувати не можна!

Як зберегти врожай: 5 простих порад дачникам


Прибирання після збору врожаю. Залишилися після збору врожаю рослинні залишки (бадилля, листя та інше) закладіть в компост. Вивільнені після збирання врожаю грядки ретельно прополите, а потім взрыхлите вилами - навесні на цих ділянках буде менше бур'янів.

Як зберегти врожай: 5 простих порад дачникам