delosperma.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Японці забезпечили рис людською печінкою

Интересное

Японські дослідники розробили генетично модифікований сорт рису, в який упроваджені гени людини, пише Independent. Ген відповідає за продукцію одного з цитохромів - ферментів печінки, небезпечних для організму хімічних сполук, що відповідають за знешкодження. В даному випадку використовувався цитохром CPY2B6. На думку учених, таким чином рис знайде стійкість до пестицидів і промислових забруднень, що потрапляють в грунт.

Багато ГМ-рослин мають в своєму генотипі упроваджений ген стійкості до тих або іншим сільськогосподарських хімікатів, проте кожен такий ген відповідає, як правило, за стійкість до одного виду пести- або гербіциду. Людський же фермент універсальний і дозволяє протистояти 13 різним хімікатам. Зазвичай цієї кількості достатньо, щоб подавити зростання всіх можливих бур'янів на полі.

Коментуючи цю розробку, професор Річард Мейлан (Richard Meilan) з Університет Пердью (Purdue University) в штаті Індіана (Indiana), США, відзначив, що відкриваються цікаві перспективи. Сам Мейлан працював по впровадженню в рис генів кролика і вважає, що рослина з таким генотипом буде здатна очищати грунт від токсинів. Рослина, що при цьому навіть виросла на забрудненому полі, буде придатна і безпечна для їжі.

Проте і він, і інші експерти застерігають, що гени можуть передатися диким сортам рису, внаслідок чого може виникнути супер-бур'ян, проти якого у сільського господарства не буде зброї. Крім того, споживачі негативно відносяться до впровадження в рослини генів людини, активісти деяких організацій прирівнюють вживання в їжу такого рису до канібалізму.