Eucalyptus.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Знамениті Могольські сади відкрилися для відвідин в Делі

Интересное

Ворота палацу президента Індії, за якими розташовані знамениті Могольські сади, відкрилися для широкої публіки. Протягом місяця будь-який охочий зможе помилуватися тут рідкісними видами троянд, тюльпанів та інших квітів.

Автором сучасних Могольських садів в 30-і роки минулого століття став знаменитий англійський архітектор Лютьєн. Він же спроектував 100 років тому на околиці стародавнього Делі нову столицю Британської Індії - Нью-Делі. Сади були створені за зразком садів епохи середньовічної династії Великих Моголів, які правили Індією майже три сторіччя. Традиція садівництва, що оформилася в ту епоху, об'єднала в собі індійські і перські елементи.

"Характерною особливістю садів періоду династії Великих Моголів є ступінчасте розташування, симетрія і важлива роль виділена воді", - пояснив завідувач садами в Палаці президента Нігам Пракаш Семвал.

Найбільший з трьох Могольських садів – Квадратний. Він розбитий позаду колишнього палацу британського віце-короля, який тепер називається Палацом президента. Тут ростуть не тільки квіти, важлива роль відведена деревам. Вони акуратно підстрижені, щоб не закривати вид на сам палац. Через поляни пролягають канали з водою, які ділять їх на квадрати. На газоні, що засіяний вічнозеленою індійською травою, глави держави влаштовують прийоми для почесних гостей.

Трохи нижче розташовується Довгий сад. У ньому ростуть, здебільшого, троянди. У центрі саду побудована дивовижна кам'яна галерея – її поперечні балки нічим не скріплені і не падають тільки за рахунок точно збалансованого центру тяжіння.

Третій сад називається Круглим – в ньому по колу висаджені 36 різновидів квітів, переважно сезонних.

З часом продовжувачі справи Лютьєна урізноманітнили Могольські сади, створивши тут декілька невеликих садків. Трав'яний садок засаджений цілющими травами. Є невеликий Кактусовий садок, де ростуть тільки кактуси. Дуже великий інтерес відвідувачів викликає новий Сад бонсай. Найстарішому дереву тут виповнилося 42 роки. Вертикальний садок, що насправді є клумбою – це свого роду демонстрація технології. Якщо комусь не вистачає місця удома, то тут показано, як розмістити квіти на клумбі вертикально і забезпечити їх водою.

Могольські сади традиційно відкриваються для відвідувачів щороку у середині лютого - наприкінці індійської зими, початку весни. Минулого року за місяць їх відвідали понад 350 тисяч осіб. Адміністрація сподівається, що на цей раз гостей буде більше.