corynocar.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Норвежці побудують "Ноїв ковчег" для сільгоспкультур світу

Контент

Уряд Норвегії оголосив про те, що збирається створити банк насіння рослин світу в спеціальному укритті за полярним кругом, повідомляє газета Guardian. Два мільйони насіння представлятимуть всю різноманітність сільськогосподарських культур земної кулі і стануть недоторканним резервом людства на випадок глобальної катастрофи.

Точне місце розташування банку насіння поки не визначене, проте Норвегія заявила, що він буде розташований на островах Свалбарда в Північному Льодовитому океані. Саме укриття буде печерою в цілісній скелі розміром 5-5-15 метрів.

Вартість проекту складе близько трьох мільйонів доларів. Цю суму виділяє уряд Норвегії, якому і належатиме сховище насіння, проте не біологічний матеріал всередині. "Саме насіння - це дар людству", - пояснив доктор Фоулер, завідуючий проектом.

Укриття працюватиме в автономному режимі. Спеціальна система підтримуватиме усередині сховища постійну температуру між -10 З і -20 С. Однако навіть якщо система з якоїсь причини вийде з ладу, вічна мерзлота забезпечить охолоджування "ковчега" до -4 З, що дозволить зберегти більшість насіння.

Творці банку рослин розраховують, що сховище забезпечить світу матеріал, необхідний для відновлення сільського господарства, навіть у разі його повного знищення в ході ядерної війни, падіння гігантського астероїда, глобальної терористичної атаки або зміни клімату. "Проте насіння з банку можна буде використовувати тільки у разі повного знищення всіх інших зразків рослин у всьому світі, - уточнив доктор Фоулер, - це буде своєрідний Ноїв ковчег для сільськогосподарських культур".

Тим часом за інформацією Сільськогосподарської організації ООН, на сьогодні вже знищено 75 відсотків генетичної різноманітності вирощуваних людиною рослин.