Rosa2.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Американців попередили про небезпеку чистотілу і мати-й-мачухи

Полезно знать

Американців попередили про небезпеку вживання деяких компонентів біологічно активних добавок (БАД), повідомляє CNN. Звіт про дослідження ринку БАД опублікував журнал Consumer Reports, що спеціалізує на оглядах споживчих товарів і послуг.

Згідно із звітом, фахівці виявили 12 компонентів БАД, які можуть спровокувати розвиток небезпечних для здоров'я споживачів побічних ефектів. У цьому списку опинилися аконіт (також відомий як "борець", рослина сімейства жовтців), живокіст (рід рослин сімейства буранчикових) помаранча, карликовий дуб, мати-й-мачуха, проскурник круглолистий (рослина сімейства мальв), чистотіл, перець п'янкий ("кава"), лобелія (рід рослин сімейства колокольчикових), йохимбе, а також рідкоземельний елемент германій і колоїдний розчин срібла.

Фахівці Управління з контролю за продуктами і ліками США (FDA) відзначили, що їм не відомо, на яких наукових даних грунтувалися висновки Consumer Reports. Проте за даними FDA, результати наявних досліджень свідчать про небезпечні побічні ефекти 7 з 12 вказаних в журналі компонентів БАД (аконіт, живокіст, карликовий дуб, перець п'янкий, йохімбе, германій, колоїдний розчин срібла).

У березні 2010 року Мінздоровсоцрозвитку РФ повідомило про намір посилити вимоги до реєстрації БАД. На території Росії біодобавки сертифікуються аналогічно до продуктів харчування, у зв'язку з чим міністерство планує розробити новий технічний регламент з безпечності харчових продуктів.