Thelocactus.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Дерева виявилися хранителями снігів Кіліманджаро

Полезно знать

Однією з причин посиленого танення снігів на вершині Кіліманджаро може бути вирубка дерев на схилах гори. До такого висновку пришли учені.

Зараз площа крижаної шапки Кіліманджаро складає близько 15 відсотків від рівня 1912 роки. Багато фахівців дотримуються думки, що танення льодів високої вершини Африки пов'язане з глобальною зміною клімату. Автори нової роботи припустили, що "оголення" Кіліманджаро може бути пов'язано і з іншими процесами.

Учені протягом чотирьох років проводили вимірювання температури і вологості в десяти точках на різних висотах. Проаналізувавши зібрані дані, фахівці встановили, що щоденний нагрів схилів сонцем приводить до появи струмів теплого вологого повітря вище за три тисячі метрів (там, де дерев вже немає). Постійне зволоження повітря сприяє збереженню сніжного покриву.

Вирубка дерев на схилах Кіліманджаро призводить до зниження вологості повітря - рослини щодня виділяють багато вологи в ході процесу транспірування - випаровування води, в основному листям.

Недавно інший колектив учених розробив кліматичну модель, яка показала, що в планетарному масштабі дерева можуть сприяти глобальному потеплінню. Зелень їх листя зменшує альбедо - що відображає здатність поверхні, і у результаті земля поглинає більше тепла.