leea.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Фізики-ядерники звинувачують рослини в забрудненні атмосфери

Полезно знать

Рослини можуть прискорити настання парникового ефекту, вважають в німецькому Інституті ядерної фізики Макса Планка. Традиційно вважалося, що за рахунок фотосинтезу вони вносять прямо протилежний внесок - а саме, поглинають вуглекислий газ, що затримує тепло в атмосфері, і виробляютьь нешкідливий кисень.

На думку екологів, в списку "парникових газів" друге місце займає метан. Велику частину атмосферного метану виробляють анаеробні мікроорганізми - морські або підземні бактерії, метаболізм яких протікає при відсутності кисню. Тепер виявилося, що до цього процесу в рівній мірі причетні і рослини.

Відкриття було зроблено випадково: учені намагалися зрозуміти, як багато цього газу виділяється при розкладанні опалого листя та інших "мертвих" біоматеріалів. Для порівняння був поставлений експеримент з їх живими попередниками. Як виявилось, їх активність на декілька порядків більша. Ймовірно, цей процес побічно пов'язаний з фотосинтезом: якщо на рослини падає сонячне світло, виробництво метану зростає в багато разів.

У Інституті ядерної фізики відзначають, що несподіваний результат підтверджується у разі найрізноманітніших рослин. За підрахунками, на їх частку доводиться від 10 до 30 відсотків всього метану в земній атмосфері. Проте, біохімічні механізми цього залишаються незрозумілими.