Комнатные растения
Каталог комнатных растений
Комнатные растения - А
Комнатные растения - Б
Комнатные растения - В
Комнатные растения - Г
Комнатные растения - Д
Комнатные растения - Ж
Комнатные растения - З
Комнатные растения - И
Комнатные растения - К
Комнатные растения - Л
Комнатные растения - М
Комнатные растения - Н
Комнатные растения - О
Комнатные растения - П
Комнатные растения - Р
Комнатные растения - С
Комнатные растения - Т
Комнатные растения - Ф
Комнатные растения - Х
Комнатные растения - Ц
Комнатные растения - Ш
Комнатные растения - Э
Комнатные растения - Ю
Комнатные растения - Я
capsicum.jpg
Статистика

Фізики-ядерники звинувачують рослини в забрудненні атмосфери
Полезно знать

Рослини можуть прискорити настання парникового ефекту, вважають в німецькому Інституті ядерної фізики Макса Планка. Традиційно вважалося, що за рахунок фотосинтезу вони вносять прямо протилежний внесок - а саме, поглинають вуглекислий газ, що затримує тепло в атмосфері, і виробляютьь нешкідливий кисень.

На думку екологів, в списку "парникових газів" друге місце займає метан. Велику частину атмосферного метану виробляють анаеробні мікроорганізми - морські або підземні бактерії, метаболізм яких протікає при відсутності кисню. Тепер виявилося, що до цього процесу в рівній мірі причетні і рослини.

Відкриття було зроблено випадково: учені намагалися зрозуміти, як багато цього газу виділяється при розкладанні опалого листя та інших "мертвих" біоматеріалів. Для порівняння був поставлений експеримент з їх живими попередниками. Як виявилось, їх активність на декілька порядків більша. Ймовірно, цей процес побічно пов'язаний з фотосинтезом: якщо на рослини падає сонячне світло, виробництво метану зростає в багато разів.

У Інституті ядерної фізики відзначають, що несподіваний результат підтверджується у разі найрізноманітніших рослин. За підрахунками, на їх частку доводиться від 10 до 30 відсотків всього метану в земній атмосфері. Проте, біохімічні механізми цього залишаються незрозумілими.