Vanda.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Нашестя гігантських бур'янів загрожує Великобританії

Полезно знать

Британський департамент навколишнього середовища почав боротьбу з розповсюдженням борщовика по лугах і пасовищах країни, повідомляє Times.

Цю рослину було завезено до Великобританії з Японії для прикраси садів. Проте незабаром борщовик, стебла якого можуть зростати до декількох метрів, почав безконтрольно розповсюджуватися по сільській місцевості.

Борщовик надзвичайно агресивний - він витісняє всю флору з території, яку займає. Крім того, для відтворення рослини достатньо всього одного крихітного шматочка стебла або кореня.

Боротьба з борщовиком ускладнюється тим, що після контакту з рослиною на тілі людини можуть з'явитися опіки.

Проте влада Великобританії розробила спеціальну стратегію для боротьби з гігантським бур'яном. Рослину зрізають під корінь, і кожен обрубок стебла вручну обробляють токсичним гербіцидом. Обробку необхідно повторювати впродовж трьох років.

Цей метод буде застосований в живописній долині Кеніджек, графство Корнуелл, де борщовик зайняв територію в 250 гектарів. Вартість робіт в долині обійдеться уряду в 20 тисяч фунтів.

Департамент навколишнього середовища порахував, що на повне знищення борщовика у Великобританії буде потрібно 1,5 мільярдів фунтів.