jacaranda.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Перед відправкою на Марс рослинам прищеплять байдужість

Полезно знать

У NASA приступили до вивчення засобів, які зроблять можливим відправити на Марс перші рослини. Їх сигнальну систему, що сповіщає організм про несприятливі умови, збираються ослабити, щоб адаптація до "неземних" грунту і атмосфери протікала легше, повідомляється на сайті космічного агентства.

Учені з університету Північної Кароліни запропонували запозичити для цього гени бактерій, що живуть поблизу полюсів Землі, на дні океану і в пустелях. Саме такі істоти давно привертають увагу астробіологів і можуть, на їх думку, бути знайдені на інших планетах Сонячної системи. Мета нового циклу досліджень - допомогти складнішим організмам успадкувати витривалість одноклітинних.

Рослини позбавлені нервової системи, але "сигналом небезпеки" служить підвищена концентрація нестійких супероксид-іонів. Якщо їх вміст дуже великий, рослина гине. Біологи з'ясували, що бактерії Pyrococcus furiosus здатні позбавлятися від токсичних іонів швидко і в широкому діапазоні температур. Ділянки ДНК мікроорганізму вже упровадили в геном бур'яна Arabidopsis, і тепер належить з'ясувати, як поводитимуться піддослідні екземпляри і їх нащадки в екстремальних умовах.

Генетики "схрестять" ще декілька видів рослин і мікробів. Таким чином, можливо, вдасться одержати зразки, які зможуть вижити на Марсі навіть поза теплицями - при низьких температурах, браку води і в розрідженій атмосфері двоокису вуглецю.