Thelocactus.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Портативна електроніка живитиметься енергією від шпинату

Полезно знать

Учені з Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts institute of technology) в США знайшли спосіб, як використовувати фотосинтез для отримання електроенергії. Як повідомляє Associated Press, в перспективі це технологічне рішення можна буде застосовувати для забезпечення роботи портативних електронних приладів, таких як лептопи і мобільні телефони.

Раніше всі спроби поєднати органіку з електронікою терпіли невдачу. Фотосинтез не йде без доступу сонячного світла, а вода і необхідні для процесу солі погано поєднуються з електронним устаткуванням.

Вихід знайшов Шугуан Чжан з Центру біомедичних технологій МТІ, який придумав спосіб підтримувати до трьох тижнів в життєздатному стані хлорофіл - пігмент, що відповідає за фотосинтез в листі зелених рослин. У співпраці електротехніками, експертами у галузі нанотехнологій і біологами з Університету Теннесі і Військово-морської наукової лабораторії, був створений так званий "шпинатний сендвіч". Звіт про це відкриття був опублікований в Nano Letters, журналі Американського хімічного товариства.

За словами дослідників, вони вибрали шпинат, тому що він дешевий і досяжний. Вони пропонують наступний рецепт виготовлення сендвіча.

Листя шпинату перетирається і очищається, щоб ізолювати хлорофіл, який міститься в його клітинах. Верхній скляний шар покривається знизу матеріалом, що проводить струм, і тонким шаром золота, щоб запустити хімічну реакцію. У середині знаходиться подрібнений і очищений шпинат з підкладкою з м'якого органічного напівпровідника, що перешкоджає електричному замиканню і оберігає начинку від зіткнення з нижнім металевим шаром.

За допомогою лазерного променя дослідники примусили "сендвіч" виробляти слабкий електричний струм. Проте для роботи електронних приладів одного "сендвіча" недостатньо, і для їх функціонування буде потрібно мільярди таких пристроїв. Тому про практичне застосування відкриття можна буде говорити тільки через декілька десятків років.