Yucca.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Рослини відчувають небезпеку і можуть викликати підтримку з повітря

Полезно знать

Рослини володіють відчуттями - до такого висновку пришли учені з Італії і Німеччини, повідомляє Guardian Unlimited. Їх дослідження показали, що у разі загрози рослини можуть бути досить хитрими, випускаючи певний запах, щоб попередити про загрозу навколишні рослини і закликати на допомогу.

Біологи Університету міста Турін і Інституту Макса Планка в Ієні повідомили про своє відкриття. Рослини здатні відчувати і реагувати на наявність поблизу голодних личинок, що жують листя. Відчувши небезпеку, піддослідні трави почали видавати запах, схожий на запах лаванди. Таким чином, вони попередили навколишні рослини про появу хижака. Більше того, запах лаванди, як сказали б військові, викликав підтримку з повітря - привернув ос, природних ворогів личинок. Таким чином, напад було відбито.

Велика частина трирічного проекту була присвячена вивченню лімських бобів (Phaseolus lunatus), що виростають в Центральній і Південній Америці, проте схожі результати були отримані і при вивченні кукурудзи, журавлини і деяких інших рослин.

Наукова дискусія про "відчуття" рослин ропочалася в 1966 році, коли фахівець з використання детектора брехні Клев Бакстер підключив поліграф до рослини. Прилад реєстрував очевидні зміни свідчень, як тільки учений починав палити листя рослин.

Phaseolus lunatus - фото