hippeastrum.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Саджанці дерева динозаврів виставлять на аукціон

Полезно знать

Австралійські фахівці з охорони довкілля планують виставити на аукціон Sotheby's саджанці викопної сосни Воллемі, також відомої як "дерево динозаврів" (наукова назва Wollemia nobilis). Як повідомляє газета Independent, вартість одного дерева віком до шести років і заввишки до 2,5 метра складе 640 фунтів стерлінгів. Можна буде також придбати цілу колекцію цього найрідкіснішого дерева на Землі, що обійдеться в 22 тисячі фунтів.

Вперше представники цього виду рослин, що відноситься до сімейства араукарієвих, з'явилися на Землі 200 мільйонів років тому в епоху динозаврів. Учені вважали, що сосна Воллемі зникла з лиця планети ще 2 мільйони років тому, оскільки вона була відома тільки за викопними останками.

Проте 11 років тому в горах Блу-Маунтінс в 200 кілометрах на захід від Сіднея один із службовців національного парку випадково наткнувся на невеликий гай, що складається з цих дерев. У дикій природі росте всього близько сотні сосен Воллемі, які можуть досягати 40 метрів висоту при обхваті стовбура більше метра. Точне місцезнаходження викопного бору ретельно приховується.

Учені узяли декілька паростків сосни, з яких їм вдалося виростити сотні нових рослин. Вони-то і будуть виставлені на аукціон. Виручені гроші підуть на фінансування робіт з охорони довкілля.

До виставлених на аукціон саджанців додаватимуться сертифікат походження і інструкція з догляду. Наступного року садівникам запропонують зовсім маленькі пагони сосни Воллемі, які можна буде вирощувати в горщиках.