astrofit_orn.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Стародавнє насіннячко проросло вимерлою фініковою пальмою

Полезно знать

Ізраїльські учені оголосили, що їм вдалося виростити фінікову пальму з насіннячка, вік якого становить не менше двох тисяч років, повідомляється на сайті ВВС News.

Кісточку знайшли під час розкопок стародавньої фортеці на горі Масада (Masada). На думку співробітників єрусалимського Дослідницького центру природної медицини Луїса Боріка (Louis Borick Natural Medicine Research Centre), це найдавніше з насіння, що коли-небудь давали паростки. Пальму прозвали Мафусаїлом, на ім'я біблейського патріарха, який, згідно з писанням, прожив 969 років.

Учені вважають, що рослина, яка вже досягла 30 сантиметрів у висоту, належить до вимерлого в середні віки виду пальм, плоди яких широко застосовувалися в медицині. Як розповів один з дослідників, що беруть участь в проекті, в давнину фініки використовувалися для лікування інфекцій і пухлин.

Один з листочків стародавньої пальми був узятий для вивчення. Якщо виявиться, що рослина дійсно володіє цілющими властивостями, то ліки минулого можуть стати ліками майбутнього, упевнені ізраїльські фахівці.