duranta1.jpg
Статистика

Популярное

Новое на сайте

Появу квіткових рослин перенесли в минуле на 100 мільйонів років

Полезно знать

Група фахівців з університету Цюріха виявила в піднятих з дослідницької свердловини зразках породи частинки пилку віком близько 250 мільйонів років. Вчені стверджують, що це дозволяє перенести появу перших квіткових рослин на 100 мільйонів років тому.

Знахідка була зроблена в північній частині Швейцарії. Підняті з свердловини зразки породи були визначені, як такі, що належать до раннього тріасу, тобто періоду близько 250 мільйонів років тому. Мікроскопічне дослідження виявило частинки пилку, після чого вчені скористалися лазерним конфокальным мікроскопом для отримання об'ємних зображень знахідки.

Еволюція квіткових (вони ж покритонасінні) рослин безперервно простежується до позначки 140 мільйонів років тому, і протягом цього інтервалу вчені мають зразки пилку. Це дозволяло вважати, що такі рослини з'явилися саме в ранньому крейдяному періоді, однак за останні десять років було знайдено декілька зразків, які поставили цю гіпотезу про появу перших покритонасінних під сумнів. Ботаніки намагалися знайти і молекулярно-генетичні свідчення, які дозволили б визначити вік квіткових рослин, але, як відзначають автори нового відкриття, на такому значному віддаленні від нашого часу сучасні методи аналізу геномів давали дуже неточні результати.

Ще у 2011 році повідомлялося про те, що найдавніші зразки пилку налічують всього 125 мільйонів років. За відбитками пелюсток стародавнього родича сучасних лютіків вчені робили висновок про те, що вік покритонасінних може досягати 128 мільйонів років. Варто зауважити, що тоді результати аналізу були представлені в більш авторитетному Nature, а не в порівняно молодому (виходить з 2011 року) і менш цитованому Frontiers in Plant Science.