Китай почне допомагати планеті деревами - Комнатные растения
beaucarnea.jpg

Китай почне допомагати планеті деревами

Китайська влада вирішила рятувати планету від кліматичних змін вирощуванням нових дерев. Як пише Reuters, щороку до 2025-го в країні планують садити по 36 тисяч квадратних кілометрів лісів.

Розширення лісів допоможе районам на півночі і заході Китаю краще протистояти посухи. Які саме дерева посадять, поки не відомо, але місцева влада при виборі рослин пообіцяла враховувати особливості клімату і природного біорізноманіття.

Бурхливе економічне зростання в останні десятиліття порушив екосистему країни. Більшу частину енергії Китай отримує з вугілля, який значно шкодить атмосфері. Тепер уряд пообіцяв створити «бар'єри екологічної безпеки». Планується, що за наступні п'ять років Китай створить більше національних парків, буде продовжувати боротися з незаконною торгівлею дикими тваринами і в цілому захищати свою екосистему від руйнування.

Однак аналітики з британської групи дослідників Comparethemarket.com з'ясували, що для компенсації річних викидів вуглекислого газу в одному тільки Пекіні доведеться садити по 15 мільйонів дерев на рік. Для порівняння, в Лондоні для цих цілей вистачило б чотирьох мільйонів дерев.

Деякі екологи ж вважають лісонасадження заради клімату безглуздим. Деревам потрібно багато років і правильний догляд, щоб почати ефективно вловлювати вуглець. Експерти закликали віддати перевагу більш швидкі методи декарбонізації і вдаватися до посадки лісів, тільки якщо порушений баланс екосистеми.

 

Hedera.jpg