Глобальне потепління змусило людей харчуватися кактусами - Комнатные растения
aucuba.jpg

Глобальне потепління змусило людей харчуватися кактусами

 

The Independent: посуха на Мадагаскарі змусила населення їсти кактуси та корм для худоби

Спекота, що тривала на тлі глобального потепління, занапастила сільське господарство і висушила річки на Мадагаскарі. Щоб врятуватися від голоду та спраги, населення вимушене харчуватися кактусами та кормом для худоби, пише The Independent.Острів переживає найсильнішу за 40 років посуху з листопада 2020 року, сотні тисяч людей страждають від гострої нестачі їжі та питної води. За оцінками ООН, південна частина Мадагаскару може стати першим у світі регіоном, у якому кліматичні зміни спричинили голод.

«Раніше ми були великою фермерською спільнотою, здатною прогодувати себе», — зазначила одна із мешканок острівної держави. Тепер посіви знищила тривала спека, а найближча річка Мандраре майже повністю висохла. Відсутність дощів, за словами жінки, спочатку змусила місцевих обмінюватися запасами їжі між собою, а потім взагалі перейти на кактуси або будь-що їстівне. Для деяких островитян голод виявився смертельним.

Інша жителька Мадагаскару розповіла, що харчується сушеною маніокою, якою зазвичай годують велику рогату худобу. Однак і цієї їжі не вистачає - за словами дівчини, часто доводиться лягати спати з порожнім шлунком. У Світовій продовольчій програмі ООН зазначили, що заради виживання люди в деяких регіонах поїдали сарану та листя кактусу, але тепер навіть невибагливим рослинам не вистачає вологи.

Представниця організації WaterAid у Мадагаскарі Ханта Рабесандратана (Hanta Rabesandratana) вважає, що забруднення повітря найчастіше веде до нестачі рідини — водна криза, що трапилася на острові, підтверджує це. Експерт сподівається, що на майбутній Конференції ООН зі зміни клімату світові лідери допоможуть країнам, які перебувають на межі катастрофи, отримати необхідні кошти на вирішення глобальної проблеми.

 

 

glicinia.jpg