Зміна клімату початок вбивати лісу по всьому світу - Комнатные растения
amarillis.jpg

Зміна клімату початок вбивати лісу по всьому світу

Підвищення рівня моря через зміну клімату призводить до знищення величезних територій прибережних лісів через збільшення концентрації солей в грунті. Поява мертвих лісів-привидів було зафіксована на території США, проте, за словами вчених, катастрофа торкнеться прибережноъ екосистеми по всьому світу. Про це пише видання The Conversation.

Затоплення берегів морською водою підвищує рівень солі в лісах уздовж всієї Атлантичної прибережної рівнини, від штату Мен до Флориди. Солі переміщуються через грунтові води в ті періоди, коли прісна вода виснажується, наприклад, під час посух. Солона вода також рухається по каналах і канавах, проникаючи вглиб суші завдяки вітру і припливів. Засолення починає вбивати дерева, їх кора блідне, а листя перестають рости. Мертві лісу були прозвані лісами-примарами, і в них ростуть тільки солестійких чагарники і трави.

Завдяки супутниковим зображенням вчені виявили, що за останні 35 років було втрачено понад 10 відсотків лісових водно-болотних угідь в Національному заповіднику дикої природи Алігатор-Рівер. Швидке підвищення рівня моря випереджає здатність цих лісів адаптуватися до більш вологим і солоним умов. Крім того, екстремальні погодні явища, викликані зміною клімату (сильні шторми, часті урагани і посухи), наносять додатковий збиток.

На думку дослідників, в цих умовах кращою стратегією стане посадка солестійких болотних рослин, оскільки ліси врятувати все одно не вдасться, але це все ж краще, ніж повне затоплення водно-болотних угідь солоною водою.

 

filod_1.jpg