У тропічному лісі знайшли потужну антибактеріальну зброю - Комнатные растения
Monstera2.jpg

У тропічному лісі знайшли потужну антибактеріальну зброю

Міжнародна група вчених з Росії, США і Франції повідомила про виявлення нового антибіотика, який виробляється грунтовими бактеріями роду Rhizobium, що мешкають в тропічному лісі в регіоні Лос Тукстлас (Мексика). Речовина, зване фазоліціном, демонструє антибактеріальну активність, спрямовану проти мікроорганізмів, які можуть вражати бобові рослини. Стаття дослідників опублікована в журналі Nature Communications.

Вони провели пошук амінокислотних послідовностей в базі даних Національного центру біотехнологічної інформації (NCBI), які були б гомологични (споріднені) клебсазоліціну - відомому антибактеріальній з'єднанню, виділеного з Klebsiella pneumoniae, пише Лєнта.ру. Це дозволило знайти кластери генів, що відповідають за синтез фазоліціна. Вони включають в себе ДНК, що кодує молекулу-попередника антибіотика, а також білки, які беруть участь в утворенні гетероциклів в фазоліціні.

Фазоліцін є пептидом (коротким білковим з'єднанням), який містить Азолів - пятічленний гетероцикл, який має як мінімум один атом азоту. В ході експериментів з кишковою паличкою показано, що дія сполуки направлено проти бактеріальних рибосом - органел, що беруть участь в синтезі білків. Таким чином, він є відмінним від інших Азолиной-містять пептидів природним антибіотиком, ефективним проти таких фітопатогенних мікроорганізмів, як Agrobacterium tumifaciens і A. rhizogenes.

Також по темі:
У селі під Львовом запустили першу бананову ферму

Як пишуть автори, фазоліцін може використовуватися в майбутньому для розробки методів боротьби проти патогенних для рослин штамів агробактерій і збільшувати врожайність бобових культур.

 

Sinningia.jpg